چاپ
دسته: برنامه ها
بازدید: 882

به نام خالق کوهستان
گزارش صعود به قلل دوبرادران تفرش
در تاریخ 31 خرداد ماه 1398 آخرین برنامه ی تقویم سه ماهه ی بهار 98 باشگاه کوهنوردی اوج اراک به سرپرستی حمید داوود آبادی به همراه 9 نفر از اعضای باشگاه اجرا گردید.
مسیرهای دسترسی به قلل دو برادران
1-    مسیر جنوبی: اراک فرمهین به سمت تفرش بعد از سه راهی تفرش آشتیان کیلومتر 6 جاده ی تفرش سمت چپ جاده ی خاکی روستای چاله
2-    مسیر شمالی : اراک فرمهین تفرش روستای دل آرام
3-    مسیر شمال شرقی: اراک فرمهین تفرش ، میدان معلم به سمت دانشگاه آزاد روستای معین آباد ، روستای زاغر
پس از شناسایی لازم منطقه از طریق گوگل مپ و گرفتن آب و هوای منطقه و تماس با کوهنورد قدیمی و سر شناس تفرش جناب آقای منافی به شماره تماس (09188625814) مسیر شمال شرقی جهت صعود انتخاب گردید.
در مورخه ی 31 خرداد ماه 98 توسط 3 خودروی شخصی ساعت 6 صبح اراک را به مقصد تفرش (90 کیلومتر) ترک کردیم. دره ی آسیاب از جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی مثل درختان تنومند و چشمه های متعدد و سد خاکی و ... برخوردار هست.
بعد از گذشتن از سد خاکی به ادامه ی مسیر در دره ی آسیاب ادامه دادیم و در یک مکان مناسب در کنار چشمه به صرف صبحانه پرداختیم بعد از تجدید قوا در ساعت 9:30 دقیقه به مسیر خود ادامه داده و از انتهای دره به سمت چپ متمایل شده و سوار بر یالی که به خط راس منتهی می شد رسیدیم در این مکان امکان دیدن قلل دو برادران درست راست می باشد. بعد از حدوداً 2 ساعت پیمایش از انتهای دره آسیاب و پیمایش یال و رسیدن بر روی خط الراس به قله ی کوچیکتر به ارتفاع 2920 متر در ساعت 12:30 رسیدیم.
سپس به سمت گردنه ی بین دو قله حرکت کردیم و بعد از مقداری دست به سنگ در ساعت 13 به قله ی اصلی دو برادران به ارتفاع 2940 متر رسیدیم و بعد از گرفتن چند عکس یادگاری و تجدید قوا از همان مسیر به سمت پایین برگشتیم در ساعت 14:30 به انتهای دره رسیده و در ساعت 16 به ابتدای دره و به صرف ناهار پرداختیم بعد از 1 ساعت استراحت سوار بر ماشین ها شده و به سمت اراک حرکت کردیم و راس ساعت 19 برنامه در کمال سلامت همنوردان به پایان رسید.
اعضا شرکت کننده: آقایان حمید داوودآبادی (سرپرست) – روح الله عسگری – حبیب گودرزی – محمد سربندی – رضا میرزایی – حمید مردی ها
خانم ها: مریم اسماعیلی – معصومه باباخانی – فرزانه بابایی – خانم عسگری